W biegu na milę jest nowy rekord świata kobiet - i stało się to w niewiarygodny sposób

Zawodniczki

Przebieg milowy został ustanowiony nowy rekord świata.

Disney zapłacił za hamilton

Sifan Hassan, 26-letni etiopsko-holenderski biegacz, pokonał 4: 12,33 mili na ostatnim spotkaniu Diamentowej Ligi w Monako. Jest to najszybsza oficjalna mila, jaką kiedykolwiek pokonała kobieta:

Czas Hassana pobił poprzedni rekord 4: 12,56 ustanowiony przez Swietłanę Masterkovą, rosyjską biegaczkę średniodystansową, który stał od sierpnia 1996 roku. 'Wiedziałem, że mogę biegać szybko, ale pierwsze 800 było trochę wolne, więc potem nie myślał, że to będzie rekord świata ”- powiedział Hassan Reuterowi. „Kiedy przekroczyłem granicę, byłem bardzo zaskoczony”.

Czas Hassana pobił poprzedni rekord 4: 12,56 ustanowiony przez Swietłanę Masterkovą, rosyjską biegaczkę średniodystansową, który stał od sierpnia 1996 roku. nie myślę, że to będzie rekord świata - powiedział Hassan Reuters . „Kiedy przekroczyłem granicę, byłem bardzo zaskoczony”.

Hassan jest znana jako powolny starter, ale przez pierwszą połowę wyścigu wyglądała daleko poza rekordowym tempem świata. Dzięki niesamowitej sprawności pokonała ostatnie 800 metrów o kilka sekund szybciej niż pierwsza, oszałamiając przy tym tłum (i najwyraźniej siebie).

Jak można się domyślić, Hassan ma doświadczenie w byciu naprawdę, bardzo szybkim. Zdobyła złoto na 1500 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata IAAF 2016. Niedawno ustanowiła rekord świata na dystansie 5 km kobiet z wynikiem 14:44 i ustanowiła nowy rekord na torze na półmaratonie w Berlinie - 65:45.